• English - zmień język serwisu na angielski
 • русский - zmień jezyk serwisu na rosyjski
 • PUP Gliwice

  Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

  • Propozycje urzędu
  • Informacje ogólne

  Piknik 'Bezpieczni na co dzień" - 16.09.2018

  (2018-09-10)

  Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu, w którym będzie uczestniczył także PUP w Gliwicach.

  16 września Plac Główny przed Areną Gliwice zamieni się w Małe Centrum Bezpieczeństwa. Wszystko za sprawą partnerów akcji, którzy będą brali udział w wydarzeniu. Są to m.in.: Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, Grupa Beskidzka GOPR, Komeda Straży Miejskiej w Gliwicach, Komenda Miejska Policji w Gliwicach, Komenda Miejska Straży Pożarnej w Gliwicach, inicjatorzy akcji „Korytarz życia – włącz myślenie” oraz specjaliści z Radan Med i Radan Med Rehabilitacja.

  W programie takie atrakcje jak: zwiedzanie karetki, pokaz ratownictwa czy kurs pierwszej pomocy. Grupa Beskidzka GOPR przygotuje specjalną ściankę wspinaczkową dla najmłodszych i zaprezentuje profesjonalny sprzęt wysokościowy. Na stoisku rehabilitacyjnym eksperci doradzą, jakie ćwiczenia wykonywać przy istniejących schorzeniach oraz co robić, aby poprawić swoją kondycję i aktywność fizyczną. Policjanci i strażacy oddadzą w ręce mieszkańców swój sprzęt i pojazdy. Chętni będą mogli zobaczyć z bliska radiowóz i wóz strażacki, wejść do środka pojazdów i poznać niezbędny służbom ekwipunek.

  Dodatkowo w ramach imprezy będzie propagowana akcja „Korytarz życia – włącz myślenie”, mająca na celu uświadomienie kierowcom jak ważne jest pozostawienie miejsca na przejazd służb ratunkowych podczas dojazdu do zdarzenia w korku. W ramach akcji „Segregator Życia” będą promowane czerwone segregatory, które służą szybkiej weryfikacji stanu zdrowia osoby, do której przyjeżdżają ratownicy.

  Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Prezydenta Miasta Gliwice.  Drukuj Zapisz jako pdf Odwiedziny: 381356

  Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl